OM OSS

FRAMTIDENS SMARTASTE BOSTÄDER

Vi på Zenergy bygger fabriksfärdiga bostäder, kontor och skolor med vårt patenterade ZIP-element som grund. Vi tillverkar produkter för dig som har höga krav på effektivitet och säkerhet. Företaget grundades 2009 som ett innovationsbolag kring våra patenterade ZIP-element.  Vår fabrik och vårt kontor hittar du i småländska Skillingaryd, här har vi funnits sedan 2016.  Våra värderingar sammanfattas i värdeorden; smarta, stolta och starka formar vår verksamhet.  Vi jobbar mot visionen “Vi bygger framtidens smartaste bostäder.” Med det i sikte finslipar vi vår organisation och våra processer för att att optimera slutresultatet. Alltfler upptäcker de fina möjligheter som finns med vårt material och vårt sätt att producera bostäder, skolor, kontor och kommersiella fastigheter.

Vi pratar gärna projektidéer med dig. Våra beslutsvägar är korta och efter en första dialog kan vi avgöra hur vi bäst går vidare med ett eventuellt samarbete. Vi har en vana att bjuda ner intressenter till vår fabrik i Skillingaryd. Det ger en bra bild av alla fördelar vi kan dra nytta av på grund av vårt byggsätt. I Skillingaryd har vi också ett bra referensobjekt i hyresrättsprojektet Kvarteret Illern som stod klart 2018. I vår visningslägenhet kan du själv bedöma finish och se färdiga konstruktionslösningar.

Ta gärna en personlig kontakt med oss, så hittar vi tillsammans bästa sättet att gå vidare.

SÄLJARE
Mats Jonsson

Säljrepresentant Öst

0700 – 14 53 89
mats.jonsson@zenergy.se
Henrik Hansson

Säljrepresentant Väst

073 – 50000 32
henrik.hansson@zenergy.se
Tony Lideus

Säljrepresentant Öst

0702 – 36 95 02
tony.lideus@zenergy.se
PROJEKTLEDARE
Franziska Berntsson

Projektledare

036 – 12 25 12
franziska.berntsson@zenergy.se
Mattias Svensson

Projektledare

036 – 12 25 65
mattias.svensson@zenergy.se
INKÖP
TEKNIK
Johan Leander

Byggnadsingenjör

036 – 12 25 90
johan.leander@zenergy.se
ADMINISTRATION OCH LEDNING
Karin Sultan

Redovisningschef

036 – 12 25 42
karin.sultan@zenergy.se
Inger Skoghäll

Ekonomi/Administration

036 – 12 25 30
inger.skoghall@zenergy.se
Johan Olofsson

Inköpschef/Affärsutveckling

036 – 12 25 36
johan.olofsson@zenergy.se
Joakim Glinzer

Produktionschef

036 – 12 25 45
joakim.glinzer@zenergy.se